Pamiątki, gifty,

Jarosław Siciarz
Posty: 520
Rejestracja: 4 cze 2011, o 17:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Pamiątki, gifty,

Post autor: Jarosław Siciarz »

W zeszłym roku jak byliśmy z Piterem we Wrocławiu dostałem zapewnienie od osoby związanej ze stowarzyszeniem Fort Wrocław, że w kwestiach związanych z założeniem stowarzyszenia chętnie się z nami podzielą swoim doświadczeniem. Tylko trzeba ustalić zakres interesujących nas kwestii i... po prostu zapytać ;) Z tego co się orientuję są wśród nas też osoby związane w ten czy inny sposób ze środowiskami prawniczymi.
Awatar użytkownika
kruszyna
Administrator
Posty: 5074
Rejestracja: 3 gru 2009, o 07:46
Lokalizacja: Wolsztyn

Re: Pamiątki, gifty,

Post autor: kruszyna »

:o Tłumu chętnych do "pałeczki" nie widzę. Przyjmując że wszyscy obecni na forum są chętnymi na członków stowarzyszenia można spróbować trzeci raz :) .Zacznijmy od ustalenia daty,miejsca i czasu zjazdu założycielskiego. Propozycje miejsca , terminu itp,itd mile widziane,a Maciek niech zrobi z tej dyskusji nowy wątek ze stosownym tytułem.
pozdrawiam
Piotr-kruszyna
Awatar użytkownika
Krecik
_
_
Posty: 4300
Rejestracja: 6 gru 2009, o 21:16
Lokalizacja: stary kontynent
Been thanked: 1 time

Re: Pamiątki, gifty,

Post autor: Krecik »

Wydaje się rozsądnie było by podjął się tego ktoś z Poznania lub przynajmniej Wlkp.
kruszyna pisze:Przyjmując że wszyscy obecni na forum są chętnymi na członków stowarzyszenia
to chyba jednak nie takie oczywiste, składki (jak wiadomo z tym bywa różnie- patrz zbiórki a na forum jest teoretycznie 280 userów) , osobiste uczestnictwo w zebraniach itp.
Viribus unitis !
Awatar użytkownika
kruszyna
Administrator
Posty: 5074
Rejestracja: 3 gru 2009, o 07:46
Lokalizacja: Wolsztyn

Re: Pamiątki, gifty,

Post autor: kruszyna »

Rozpoczyna się dyskusja......to dobrze ! :) Aha,ja jestem z wielkopolski. Poza tym proponuję aby takie były kryteria aplikacji na członków-założycieli :
-bycie członkiem forum,
-przynajmniej 10 napisanych postów,
-przybycie za zjazd założycielski.
Na którym wybierzemy stosowne władze, rozdzielimy zadania i ustalimy kryteria i zasady przyjmowania kolejnych członków i wszelkie pozostałe itp itd.
Oczywiście na termin proponuję jakąś sobotę lub niedzielę, miejsce jakąś salę konferencyjną do 150 osób (nie podejrzewam większej frekwencji) z pobliską restauracją aby wszyscy co chcą mogli w stosownych przerwach coś zjeść. Miejsce musi być też se stosowna ilością miejsc parkingowych. I tutaj liczę na waszą pomysłowoś i inwencję (lokalizacja i czas), ale jakby było trzeba to stosowne miejsce tez jestem w stanie zaproponować.

Oczywiście to wszystko tylko propozycje, czekam na dalsza dyskusję !
pozdrawiam
Piotr-kruszyna
Awatar użytkownika
sil3nt
kpmbp
kpmbp
Posty: 18504
Rejestracja: 17 lis 2009, o 20:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Pamiątki, gifty,

Post autor: sil3nt »

Nie mylmy naszego forum ze stowarzyszeniem. Na forum nie ma kilku ważnych osób z wolontariuszy MBPanc a z drugiej strony, nie każdy z naszego forum ma ochotę na bycie członkiem stowarzyszenia ze wszystkimi zobowiązaniami z tego wynikającymi. Moim zdaniem liczba członków stowarzyszenia nieznacznie powinna przekraczać tą wymaganą przez prawo ( czyli 15 osób ). Spotkania i decyzje KP MBPanc muszą być sprawne i szybkie a nie przypominać sejm walny.

Spotkać możemy się zawsze - to bardzo miłe. Ale tutaj, zanim spotkamy się po raz 3 w tym samym temacie oczekuję, że ktoś przed spotkaniem zadeklaruje się, że po spotkaniu zakończy temat ( w odróżnieniu ode mnie :P )

p.s.
kruszyna pisze: miejsce jakąś salę konferencyjną do 150 osób (nie podejrzewam większej frekwencji)
Oczami wyobraźni widzę obrady KP MBPanc na temat: jak pomalować wóz XXX :P :P :P
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój"
Awatar użytkownika
kruszyna
Administrator
Posty: 5074
Rejestracja: 3 gru 2009, o 07:46
Lokalizacja: Wolsztyn

Re: Pamiątki, gifty,

Post autor: kruszyna »

;) Maciek ja to piszę po to aby wszyscy, którzy tak bardzo dążą do tego aby było formalne stowarzyszenie, zrozumieli że jest to spora grupa ludzi która po pierwsze nawet w kwestii zebrania nie umie lub nie chce się dogadać i aby zrozumieli że jest to ogrom pracy organizacyjnej! A jeśli coś z tego wyjdzie to tym lepiej :) ! Co do twoich uwag do moich założeń wstępnych......wszystko można zmienić, to tylko próbna dyskusja :twisted: !
pozdrawiam
Piotr-kruszyna
stangret
Posty: 1179
Rejestracja: 6 gru 2009, o 19:55
Lokalizacja: Wielka Brytwanna, Londek Zdroj

Re: Pamiątki, gifty,

Post autor: stangret »

Krecik pisze: , osobiste uczestnictwo w zebraniach itp.
To nie jest oblig, ani wymóg. Wystarczy uruchomić Skype i uczestniczymy w zebraniu :)
Waldi
Posty: 800
Rejestracja: 30 wrz 2012, o 08:23
Lokalizacja: Wolsztyn

Re: Pamiątki, gifty,

Post autor: Waldi »

Tak, jak Maciej napisał - forum i stowarzyszenie to dwie różne "rzeczy".
A wspierać stowarzyszenie może każdy chętny, nawet nie będąc jego członkiem :)
- Gosia
Awatar użytkownika
kruszyna
Administrator
Posty: 5074
Rejestracja: 3 gru 2009, o 07:46
Lokalizacja: Wolsztyn

Re: Pamiątki, gifty,

Post autor: kruszyna »

:shock: Będę złośliwy, ale od rozpoczęcia tej dyskusji minęło sporo czasu ! Ponad dobę nie padłu żadne propozycje, takie lub inne. Chyba wszystko jasne ? :o
pozdrawiam
Piotr-kruszyna
Awatar użytkownika
f35jsf
Posty: 1876
Rejestracja: 22 lis 2009, o 20:56
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Pamiątki, gifty,

Post autor: f35jsf »

Ja chciałbym coś dodać ale ciągle nie ma czasu :twisted:

Tak jak już tu padło - to, że na forum mamy 280 użytkowników nie oznacza, że tyle będzie w Stowarzyszeniu. Jak się uzbiera 30 aktywnie działających ludzi to będzie dobrze. Zresztą lepiej jest gdy będzie mniej osób ale działających niż 60 martwych dusz - co już zdarzyło się w moim poprzednim stowarzyszeniu...

Generalnie ja chętnie się pisze - ale z braku czasu mogę co najwyżej zostać szeregowym członkiem. Zresztą zarząd chyba musi być w Poznaniu.

Może na początek stwórzmy listę osób które by chciały w tym przedsięwzięciu uczestniczyć.


Pozdrawiam.
Paweł.
Poszukuję zdjęć 16 i 17 dywizji pancernej z 1944-45.
ODPOWIEDZ