W temacie "Kraba"

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
balans
_
_
Posty: 2191
Rejestracja: 3 sty 2011, o 17:41
Lokalizacja: Kraków

W temacie "Kraba"

Post autor: balans »

Mam pytanie odnośnie zablokowania wątku o "Krabie" - niby z jakich powodów został zablokowany? Bo chciałem odpowiedzieć moim interlekutorom na na czym polega różnica pomiędzy zakupem licencji a offsetem za niego, nie wspominając już o "najnowszych technologiach" w tym temacie. Bo jako podatnik mam chyba prawo zapytać, na co są marnowane miedzy innymi moje pieniądze?
Badajmy czasem lochy twierdz broniących ideałów
krzyś
_
_
Posty: 2042
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 18:57
Lokalizacja: Gdańsk

Re: W temacie "Kraba"

Post autor: krzyś »

Ale Ty chcesz pytać Nas, tu na forum, na co są marnowane Twoje pieniądze z podatków?
No to chyba pomyliłeś adresy bo My, użytkownicy forum, nie wydajemy państwowych pieniędzy z podatków obywateli.
My wydajemy własne, zarobione pieniążki na drobne fanty i przekazujemy je do muzeum w wieczny depozyt :)

Generalnie jak dla mnie Balans, siejesz zamęt i ferment. Wyluzuj i trzymaj politykę z dala od tego forum.
Gdybyśmy przegrali tę wojnę .... to byśmy już dawno żyli w bogatym kraju i jeździli po autostradach.
Awatar użytkownika
Krecik
_
_
Posty: 4286
Rejestracja: 6 gru 2009, o 21:16
Lokalizacja: stary kontynent
Been thanked: 1 time

Re: W temacie "Kraba"

Post autor: Krecik »

@ Balans . Pewnie i w masz rację w pewnych sprawach ale jak to się powiada "kijem Wisły nie zawrócisz" a dyskusja zawsze będzie emocjonalna i tyle poglądów ilu dysputantów więc należy sobie czasem darować dla własnego zdrowia i nerwów. ;)
Viribus unitis !
Awatar użytkownika
jozfig
Posty: 1332
Rejestracja: 6 gru 2009, o 18:06
Lokalizacja: Stargard

Re: W temacie "Kraba"

Post autor: jozfig »

A jeżeli już się bardzo chce dyskutować na ten temat to jest kilka innych forów gdzie chyba już wprawdzie wszystko powiedziano ale być może coś można jeszcze dołożyć od siebie.
np.:

http://forum.militarium.net/viewtopic.p ... start=2310
http://www.nfow.pl/viewtopic.php?t=15049&start=1305
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... &page=1493
Awatar użytkownika
balans
_
_
Posty: 2191
Rejestracja: 3 sty 2011, o 17:41
Lokalizacja: Kraków

Re: W temacie "Kraba"

Post autor: balans »

Krecik pisze:@ Balans . Pewnie i w masz rację w pewnych sprawach ale jak to się powiada "kijem Wisły nie zawrócisz" a dyskusja zawsze będzie emocjonalna i tyle poglądów ilu dysputantów więc należy sobie czasem darować dla własnego zdrowia i nerwów. ;)
Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, ale zabrałem głos w temacie "Kraba" nie dlatego, aby "dyskutować" z niejakim K. Ale dlatego, że to forum zapewne przeglądają również wyżsi rangą wojskowi.
To od nich w dużym stopniu zależy, jak dość biedny kraj wydaje miliardy na ich zabawki. Bo jeżeli już, to można je wydać rozsądnie, a to oznacza nie tylko właściwy wybór, ale przede wszystkim wynegocjowanie kompensacji wydatków w postaci offsetu. A właściwie wynegocjowany offset oznacza nie tylko zwrot kosztów, ale nawet możliwość zarobienia bardzo dużych pieniędzy [np. Finlandia za zakup F-18, czy też Hiszpania za zakup licencji na Leoparda]. Tyle tylko, że to wymaga profesjonalizmu od tych, którzy takie kontrakty negocjują, ale to zbyt wysokie progi dla naszych "ekspertów". W tym miejscu pomijam kwestię wyrzucania w błoto miliardów złotych na różne poronione projekty w naszym kraju...
Badajmy czasem lochy twierdz broniących ideałów
ODPOWIEDZ